Noc s Andersenem v Třebčicích 3.9.2021

Obecní knihovna v obci Třebčice letos poprvé 3.9.2021, pořádá 21. ročník kouzelné Noci s Andersenem.

začátek: v pátek 3.9.2021 v 18:00hod
konec:  v sobotu 4.9.2021 v 8:00hod

  • Hlavním letošním tématem je 80. výročí Záhady hlavolamu, ale také hlavolamy celkově.
  • My se ocitneme v tuto kouzelnou noc v příběhu českého spisovatele Jaroslava Foglara a jeho Záhady hlavolamu.
  • Parta chlapců z Rychlých šípů nás bude provázet a pomůže nám splnit 13 bobříků (to jsou zkoušky nejrůznějších Tvých vlastností, schopností, znalostí i dovedností)
  • Pokusíme se pokořit hlavolam a vyndáme ježka z klece, vyluštíme kvízy a zahrajeme si i různé hry.
  • Pro příjemné usínání si poslechneme příběhy chlapců z Rychlých šípů.
  • Po snídani zasadíme na důkaz naší 1.noci s Andersenem strom Pohádkovník, na který každý může zavěsit svá přání.


O projektu obecně


Noc s Andersenem je jednou z akcí, kterou české knihovny svádí v konkurenci populárnějších médií boj o zájem dětí a dětské čtenářství. Všichni víme, že dnešní způsob života dětské četbě příliš nepřeje - knihy soupeří s mnoha akčními lákadly od bezduchého vysedání před televizní obrazovkou k počítačový hrám. Tento stav kritizuje široká veřejnost, nám všem se zdá, že dnešní děti nečtou. Bylo provedeno mnoho výzkumů dětského čtenářství s alarmujícími výsledky, ale jen málokterý z nich radí, jak ze začarovaného kruhu ven. Mnozí odborníci lámou hůl nad rozvojem čtenářských návyků.

A přitom existuje docela jednoduchá cesta (jak tvrdí známý pražský psycholog dr.V.Mertin) - dát dětem osobní příklad a ukázat jim, že číst je veliké dobrodružství. V rodině, kde čtou rodiče, nemají děti závažné problémy se čtením. Metoda osobního vzoru v předčítání nás vedla k první noci v knihovně v roce 2000, kdy jsme chtěli zároveň oslavit Mezinárodní den dětské knihy, který se připomíná každoročně 2.dubna na celém světě v den narození známého dánského pohádkáře.

První Noc s Andersenem proběhla v roce 2000 v uherskohradišťské knihovně a na dvacet malých čtenářů čekalo noční dobrodružství v podobě čtení pohádek, soutěží, her a překvapení. Vše jsme spolu s kolegyněmi z Jičína, Sobotky, Letohradu i Zlína připravili na půdičku našeho dětského oddělení, kam v pozdních nočních hodinách zavítal i skřítek Uspávač a Knihvýpůjčka regálová, kteří děti odvedli do říše snů.
 
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 

 

 

´řad Třebčice